Park Pod Skocznią (Osiedla) - Stegny - Warszawa - warto zobaczyć w iwaw
Park Pod Skocznią (Osiedla)


Park Pod Skocznią (Osiedla)

Kompleks sześciu nowoczesnych osiedli (Potoki Residence, Ogrody Potoki, Ville pod Skocznią, Nova Królikarnia, Jaśminowy Mokotów, Green Mokotów) wybudowany w oparciu o wspólny plan zagospodarowania przestrzennego, w którym przewidziano niską (dwupiętrową) zabudowę i 60% terenów zielonych. Powstał na dawnych gruntach ornych, obok wsi Potok oraz wsi Szopy Polskie. Przez długi czas był to teren niewykorzystywany, gdzie znajdowały się następnie ogródki działkowe.

grunty orne i sadygrunty orne i sadyplac publicznyplac publicznyplac zabawplac zabawrzekarzekastawstawzabudowa wielorodzinnazabudowa wielorodzinnałąkałąka

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić to miejsce w Warszawie:

  • Ulice:   Aleja Wilanowska, Aleja gen. Władysława Sikorskiego, ulica Jaśminowa, ulica Potoki
  • Rok powstania:  2013-2019
  • Obszar MSI:  Stegny
  • Wysokość:   11 m
  • Funkcja:  mieszkaniowa
  • Styl:  modernizm
  • Związane osoby:

Opis urbanistyczny:

Obszar jest zwany nieformalnie Parkiem Pod Skocznią [2], chociaż nie było tu nigdy parku ani nie ma już skoczni. Zajmuje teren 220 ha między Skarpą Warszawską (od zachodu), al. Wilanowską (od południa) i ul. Sobieskiego (od wschodu) [8]. Powstaje na nim obecnie sześć inwestycji mieszkaniowych: od zachodu Potoki Residence (Nasze Miasteczko), Ogrody Potoki (Rogowski) i Ville pod Skocznią (Novisa), od północy Nova Królikarnia (Ronson), a od wschodu Jaśminowy Mokotów (Skanska) i Green Mokotów (Robryg). Co rzadko spotykane, wszystkie osiedla dostosowane są do spójnego układu urbanistycznego, gdyż obszar jest objęty uchwalonym w 2008 roku miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego [4]. Autorem koncepcji urbanistycznej był Krzysztof Domaradzki [8]. Ustalono, że mogą powstać maksymalnie trzykondygnacyjne (jedenastometrowe) budynki mieszkalne z zachowaniem minimum 60% powierzchni biologicznie czynnej w gruncie, z dachami płaskimi lub spadzistymi [4]. Nawiązuje to do koncepcji miasta-ogrodu. W planie zaprojektowano również meandrujący wśród zabudowy pas zieleni z układem oczek i cieków wodnych, zaczynający się przy al. Wilanowskiej i kończący się przy forcie Piłsudskiego [8]. Łącznie do dyspozycji mieszkańców będzie ponad 21 ha ogólnodostępnego parku [38].

Teren to w dużej części torfowiska (tereny podmokłe z kanałem i stawem [1]). W latach 70-tych XX wieku z tego powodu odstąpiono od jego zabudowy. Istnieją obawy, że uzbrojenie terenu spowoduje zaburzenie stosunków wodnych, a w efekcie osuszenie gruntu [8].

Obiekty, pomniki, tablice:

Potoki Residence

Potoki Residence (ul. Cichy Potok #1, #3, #5, #7-#21) to zespół siedmiu trzykondygnacyjnych budynków mieszkalnych, oferujących 54 lokale (57-261 m2) [3]. W jego skład wchodzą trzy typy budynków: trzy wille miejske z apartamentami, cztery budynki bliźniacze oraz budynek szeregowy [4] z luksusowymi penthouseami. Projekty nawiązują do architektury modernistycznej. Każde z mieszkań zachowuje funkcjonalny podział na strefę dzienną i wypoczynkową (na ostatnich kondygnacjach znajdują się sypialnie, pokoje kąpielowe, garderoby i gabinety). Atutem willi jednorodzinnych są zintegrowane z wyjściami do ogródków przestrzenie dzienne z kominkami. Każdy z domów dysponuje dwoma miejscami postojowymi i pomieszczeniem gospodarczym w garażu podziemnym [2].

Budowa osiedla trwała od października 2013 roku do końca 2014 roku. Deweloperem była firma Nasze Miasteczko Development [3]. Projekt architektoniczny pochodzi z pracowni Bulak Projekt [6]. Został wyróżniony w konkursie "Wojna Domowa 2014" organizowanym przez serwis otoDom.pl jako Najbardziej Prestiżowa Inwestycja [5].

Ogrody Potoki

Generalnym wykonawcą osiedla jest firma Rogowski Development [11]. Osiedle ma charakter willowy, każdy budynek to jedno wejście, jedna klatka schodowa i trzy lub cztery mieszkania na piętrze. Pomieszczenia zyskują na przestronności dzięki dużym przeszkleniom [7]. Powstały dwa etapy inwestycji Ogrody Potoki.

Etap I (ul. Cichy Potok #6, #6A-#6E) to zespół ośmiu dwupiętrowych budynków mieszkalnych. Budowa rozpoczęła się w 2014 roku i trwała dwa lata. Wille nr 1 i 2 powstały pod koniec października 2015 roku, wille nr 3 i 4 pod koniec sierpnia 2015 roku, wille nr 5 i 6 koniec czerwca 2015 roku, a wille r 7 i 8 pod koniec grudnia 2015 roku. Powierzchnia mieszkań wynosi od 58 do 130 m2 [10].

Etap II składa się z 6 budynków wielorodzinnych (78 mieszkań). Budynki posiadają trzy kondygnacje naziemne oraz jedną podziemną [9]. Mieszkania mają powierzchnię od 66 do 205 m2. W inwestycji znajdują się komórki lokatorskie na parterze i poziomie -1, są również podziemne miejsca postojowe. Budowę rozpoczęto w połowie 2017 roku, a ukończenie planowane jest na połowę 2018 roku [9]. Wille zaprojektowano w konstrukcji żelbetowej monolitycznej i murowanej. Ściany między lokalami są murowane z bloczków silikatowych, ściany zewnętrzne z cegły ceramicznej. Stropy są wylewane, żelbetowe. Wentylacja jest mechaniczna, jednorurowa. W każdym budynku znajduje się kotłownia gazowa do podpodłogowego ogrzewania centralnego. W części wspólnej umieszczono lustra oraz szklane tafle szkła z numerem mieszkania i dzwonkiem. Barwione szkło kontrastuje z naturalnym, pastelowym piaskowcem. Korytarze wykończono kamieniem i drewnem z jesionu. Płaskie dachy kryje papa termozgrzewalna. Fasada jest częściowo obłożona płytami piaskowca i granitu. Projektowany zieleniec wzbogacają dekoracyjne elementy wodne w postaci gazonów wodnych w formie koryt z wodą płynącą. Furtki oraz przęsła ogrodzenia wykonano z siatki powlekanej [3].

Ville pod Skocznią

Wszystkie lokale Villi pod Skocznią posiadają własny ogród lub rozległy taras, a każdy dom został wyposażony w salon z kominkiem. Inwestycja jest realizowana przez dewelopera Novisa Development. Cały projekt składa się z 7 budynków, w tym dwóch domów wielorodzinnych. Pozostałych pięć apartamentów powstało w zabudowie bliźniaczej. Domy posiadają 3 kondygnacje, a apartamenty dwie (bez poddasza). Budowę rozpoczęto na początku 2017 roku. Planowany termin oddania to koniec 2018 roku [42].

Nova Królikarnia

Inwestycja Ronson Development o nazwie Nova Królikarnia powstaje przy ul. Jaśminowej [13]. Przy znajdującym się na terenie inwestycji jeziorku powstają eleganckie wille, w każdej po sześć apartamentów. Są usytuowane tak, aby mieszkańcy mogli z tarasów obserwować przyrodę. Są też dwa wyższe apartamentowce, odsunięte od jeziorka. Osiedle ma również zaprojektowany plac miejski, który ma stanowić centrum spotkań towarzyskich [13]. Ronson wraz z sąsiednim inwestorem, firmą Skanska Residential Development Poland, wykonał na własny koszt budowę 1.2 km odcinka drogi miejskiej, prowadzącej do inwestycji [18].

Projekt przygotował zespół architektów z pracowni APA Kuryłowicz & Associates (Ewa Kuryłowicz, Maria Saloni-Sadowska, Joanna Musiałowicz, Tomasz Czerwiec, Łukasz Gniewek, Julita Jaskulska, Anna Dąbrowska, Tomasz Petrów, Jan Rubel, Krzysztof Popiel, Julia Lasek) [16]. Projekt zakładał powstanie monolitycznych budynków o żelbetowej bryle. Kompleks jest utrzymany w prostej, współczesnej estetyce, nawiązującej do modernizmu. Górne kondygnacje otynkowano na jasnoszary kolor, co kontrastuje z grafitowymi elewacjami parterów. Budynki wielorodzinne wyróżniają się żaluzjami w kolorze miedzi, a jednorodzinne horyzontalnymi uskokami elewacji. Stalowo-grafitowe balustrady w środku dopełniają całości [15]. Budynki mają trzy kondygnacje naziemne i jedną podziemną, parking podziemny oraz komórki lokatorskie [14].

Frma Ronson W 2012 roku kupiła ok. 12 ha gruntu i zapłaciła za niego 65.6 mln zł [38]. Pierwsze prace budowlane ruszyły w lipcu 2016 roku [20]. Generalnym wykonawcą I [15] i II etapu [18] był Mostostal Warszawa. Koszt zawartej z nim w czerwcu 2016 roku umowy wyniósł 39.7 mln zł [15]. W połowie 2017 roku osiedle odkupiła od Ronsona firma Global City Holdings za 175 milionów złotych [13]. W połowie 2017 roku ruszyła też budowa II etapu osiedla [18]. Ukończenie budynków I etapu jest planowane na koniec 2017 (2018 [14]) roku, a II etapu na połowę 2019 roku [12]. Zaplanowanych jest łącznie pięć (sześć [17]) etapów [13].

I etap to 51 mieszkań (dwa budynki [19]) w ramach zabudowy wielorodzinnej (od 2 do 4 pokoi o powierzchni od 56 do 119 m2), 21 budynków jednorodzinnych w zabudowie segmentowej (o powierzchni 205 m2, 6 segmentów) oraz 26 apartamentów w czterech willach miejskich (o powierzchni od 52 do 135 m2) [14].

II etap to siedem obiektów, w których znalazło się 116 lokali o powierzchni od 56 do 160 m2 [15]. Zaplanowano też dwa place zabaw.

Jaśminowy Mokotów

Deweloperem inwestycji Jaśminowy Mokotów jest Skanska Residential Development Poland, a generalnym wykonawcą Skanska. W kompleksie, zaprojektowanym przez biuro Rolfe Judd zaplanowano łącznie 800 lokali [31]. Skanska kupiła prawie 7 ha gruntu od zrzeszenia drobnych właścicieli [38].

Całość inwestycji powstaje w systemie zielonego budownictwa BREEAM (pierwsza taka inwestycja mieszkaniowa w dzielnicy [35]). Zastosowano wiele ekologicznych rozwiązań, jak użycie wody deszczowej, energooszczędnych okien i elewacji, niskie zużycie elektryczności [36] czy stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych [34]. Ma to być pierwsza budowa w Warszawie zasilana wyłącznie energią wiatrową [30]. W trakcie budowy, w trosce o małe zwierzęta, Skanska zamontowała płotki herpetologiczne, uniemożliwiające im wydostanie się z terenu prac [34].

Jaśminowy Mokotów został zaprojektowany w zgodzie ze skandynawską filozofią życia [35]. W częściach wspólnych dominuje światło i biel. Surowość tynku łączy się z ciepłym drewnem i wysokiej jakości ceramiką [30]. Zaplanowano pomieszczenia na rowery i wózki [37]. Na obrzeżach osiedla powstaje park z jeziorkiem (o powierzchni prawie 1 ha [38]), plac zabaw, a także urządzenia rekreacyjne dla dorosłych [34] i dwa nowe place miejskie z ławkami [36]. Jeziorko z kładką ma mieć 120 metrów długości oraz 15-20 metrów szerokości [35]. Park ma być dostępny dla wszystkich mieszkańców miasta [34].

W ramach I etapu zaplanowano sześć trzykondygnacyjnych budynków z 108 mieszkaniami (40-117 m2) [31]. Budowa ruszyła pod w styczniu 2017 roku ma zakończyć się w połowie 2018 roku [33]. Na budowie pracuje średnio 140 osób. Skanska stosuje trzy żurawie wieżowe wyposażone w system antykolizyjny [35]. Wiosną 2017 roku dobiegały końca prace w budynkach A, B, C [32].

W II etapie mają powstać domy wielorodzinne, wille miejskie, domki jednorodzinne i szeregowe [34].

Green Mokotów

Inwestycja Green Mokotów jest realizowana przez dewelopera Robyg [23]. Od strony ul. Sikorskiego zaplanowano budynki siedmiokondygnacyjne, a w głębi działki trzykondygnacyjne. W pierwszym etapie powstają te wyższe [28]. Wewnątrz osiedla zaplanowano trawniki, szpalery drzew, ławki, ogródki przy mieszkaniach, oraz strefa aktywnego wypoczynku i plac zabaw dla najmłodszych [22]. Inwestor przewidział podziemne miejsca postojowe oraz komórki lokatorskie [23]. Całość ma tworzyć 900 (747 [26]) lokali wybudowanych w ośmiu etapach [24]. Projekt wyróżnia się systemem Smart House, umożliwiającym zdalne zarządzanie domem [21].

Robryg kupił 9 ha terenu płacąc za niego 70 mln zł [24]. 23 sierpnia 2016 roku nastąpiło uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego [24]. Budowę I etapu rozpoczęto w 3 kwartale 2017 roku. Planowany termin oddania to koniec 2018 roku. Inwestycja składa się z jednego budynku wielorodzinnego, mającego siedem kondygnacji naziemnych oraz jedną kondygnację podziemną. Mieszkania mają mieć 300-340 cm wysokości [23]. Zaplanowano ich 113 (38-108 m2) [28].

W II etapie projektu zaplanowano 76 mieszkań (39-123 m2). Budowę tej fazy przewidziano na 3 kwartał 2016 roku, a zakończenie na koniec 2017 roku [21]

W połowie września 2017 roku uzyskano pozwolenie na budowę III etapu [24]. Zaplanowano (63 [27]) 106 lokali (31-111 m2) [25]. Jest to jeden budynek od al. Sikorskiego.

W IV etapie mają powstać 54 mieszkania (37-89 m2). Rozpoczęcie prac konstrukcyjnych planowane jest na koniec 2017 roku, a zakończenie na początek 2019 roku [26]. W etapie powstanie jeden czteroskrzydłowy budynek w głębi osiedla.

Etap V to 106 lokali (31-111 m2) wprowadzonych do sprzedaży w listopadzie 2016 roku [39]. Budowę rozpoczęto na początku 2017 roku, planowane oddanie do użytkowania przewidziano na 2018 rok. Jest to jeden siedmiokondygnacyjny budynek wielorodzinny z kondygnacja podziemną [40].

W VI etapie Robryg planuje budowę 71 mieszkań (32-85 m2). Prace rozpoczęto w II połowie 2017 roku, natomiast zakończenie zaplanowano pod koniec 2018 roku [21]. Budynek znajduje się od al. Sikorskiego.

Etap VII składa się z jednego siedmiokondygnacyjnego budynku w którym są 54 lokale (37-89 m2). kwadratowych. Budowę rozpoczęto w połowie 2017 roku, a zakończenie planowane jest na koniec 2018 roku [41].

XVIII wiek i wcześniej:

Obszar jest naturalnym przedłużeniem parku Królikarnia, którego początki sięgają XVIII wieku [18].

XIX wiek:

Część południowo-zachodnia to grunty rolne mieszkańców dawnej podwarszawskiej wsi Potok (należały do posesji o numerach 2, 3, 120 i 5) [1]. Wieś powstała na początku XIX wieku i około 1933 roku liczyła 10 domostw. Główną drogą we wsi była współczesna ul. Potoki, która łączyła al. Królewską (obecnie al. Wilanowską) z wsią Szopy Polskie [7]. Grunty położone na północy należały do osadników ze wsi Szopy Niemieckie.

Okres międzywojenny:

Baza stron www, gdzie można znaleźć grafiki:

Obszar osiedli

[1930] Obszar osiedli (źródło)

II wojna światowa i Powstanie Warszawskie:


II wojna światowa i Powstanie Warszawskie

Niestety nie wiemy nic o tym miejscu w wybranym temacie.

Odbudowa stolicy:


Odbudowa stolicy

Niestety nie wiemy nic o tym miejscu w wybranym temacie.

Czasy PRL-u:


Czasy PRL-u

Niestety nie wiemy nic o tym miejscu w wybranym temacie.

Przemiany 1989-2000:

Baza stron www, gdzie można znaleźć grafiki:

Ogródki działkowe

[1990] Ogródki działkowe (źródło)

XXI wiek:

W 2008 roku uchwalono dla obszaru plan zagospodarowania przestrzennego [4]. Do 2009 roku obszar był wykorzystywany rolniczo oprócz części centralnej, gdzie od co najmniej lat 80-tych XX wieku do 2014 roku funkcjonowały rozległe ogródki działkowe [1]. Od 2013 roku jest stopniowo zabudowywany [8].

Baza stron www, gdzie można znaleźć grafiki:

Plan zagospodarowania

[2008] Plan zagospodarowania (źródło)

Obszar osiedli

[2012] Obszar osiedli (źródło)

Ul. Jaśminowa

[2012] Ul. Jaśminowa (źródło)

Nova Królikarnia - wizualizacja

[2013] Nova Królikarnia - wizualizacja (źródło)

Nova Królikarnia - wizualizacja

[2013] Nova Królikarnia - wizualizacja (źródło)

Nova Królikarnia - wizualizacja

[2013] Nova Królikarnia - wizualizacja (źródło)

Nova Królikarnia - wizualizacja

[2013] Nova Królikarnia - wizualizacja (źródło)

Nova Królikarnia - wizualizacja

[2013] Nova Królikarnia - wizualizacja (źródło)

Nova Królikarnia - wizualizacja

[2013] Nova Królikarnia - wizualizacja (źródło)

Potoki Residence - budowa

[2014] Potoki Residence - budowa (źródło)

Potoki Residence - budowa

[2014] Potoki Residence - budowa (źródło)

Potoki Residence - budowa

[2014] Potoki Residence - budowa (źródło)

Potoki Residence - wizualizacja

[2014] Potoki Residence - wizualizacja (źródło)

Potoki Residence

[2014] Potoki Residence (źródło)

Budowa osiedli

[2014] Budowa osiedli (źródło)

Budowa osiedli

[2014] Budowa osiedli (źródło)

Budowa osiedli

[2014] Budowa osiedli (źródło)

Ogrody Potoki - wizualizacje

[2014] Ogrody Potoki - wizualizacje (źródło)

Ogrody Potoki - wizualizacje

[2014] Ogrody Potoki - wizualizacje (źródło)

Potoki Residence - wizualizacja

[2014] Potoki Residence - wizualizacja (źródło)

Potoki Residence - wizualizacja

[2014] Potoki Residence - wizualizacja (źródło)

Potoki Residence - wizualizacja

[2014] Potoki Residence - wizualizacja (źródło)

Ogrody Potoki I - budowa

[2014] Ogrody Potoki I - budowa (źródło)

Nova Królikarnia - wizualizacja

[2014] Nova Królikarnia - wizualizacja (źródło)

Potoki Residence - tablica

[2015] Potoki Residence - tablica (źródło)

Potoki Residence - tablica

[2015] Potoki Residence - tablica (źródło)

Potoki Residence

[2015] Potoki Residence (źródło)

Potoki Residence

[2015] Potoki Residence (źródło)

Potoki Residence

[2015] Potoki Residence (źródło)

Widok ze skarpy

[2015] Widok ze skarpy (źródło)

Park pod Skocznią - południe

[2015] Park pod Skocznią - południe (źródło)

Ogrody Potoki I - budowa

[2015] Ogrody Potoki I - budowa (źródło)

Ogrody Potoki I - budowa

[2015] Ogrody Potoki I - budowa (źródło)

Ogrody Potoki I - budowa

[2015] Ogrody Potoki I - budowa (źródło)

Potoki Residence

[2015] Potoki Residence (źródło)

Potoki Residence

[2015] Potoki Residence (źródło)

Ogrody Potoki

[2015] Ogrody Potoki (źródło)

Niezagospodarowane tereny

[2015] Niezagospodarowane tereny (źródło)

Ronson - budowa stawu

[2015] Ronson - budowa stawu (źródło)

Ul. Jaśminowa

[2015] Ul. Jaśminowa (źródło)

Tereny osiedla Nova Królikarnia, w tle ul. Sikorskiego

[2015] Tereny osiedla Nova Królikarnia, w tle ul. Sikorskiego (źródło)

Osiedla mieszkaniowe

[2016] Osiedla mieszkaniowe (źródło)

Północna część Parku pod Skocznią

[2016] Północna część Parku pod Skocznią (źródło)

Nova Królikarnia - budowa oczka wodnego

[2016] Nova Królikarnia - budowa oczka wodnego (źródło)

Nova Królikarnia - budowa oczka wodnego

[2016] Nova Królikarnia - budowa oczka wodnego (źródło)

Nova Królikarnia - makieta

[2016] Nova Królikarnia - makieta (źródło)

Nova Królikarnia - wizualizacja

[2016] Nova Królikarnia - wizualizacja (źródło)

Jaśminowy Mokotów

[2016] Jaśminowy Mokotów (źródło)

Jaśminowy Mokotów

[2016] Jaśminowy Mokotów (źródło)

Jaśminowy Mokotów - wizualizacja

[2016] Jaśminowy Mokotów - wizualizacja (źródło)

Jaśminowy Mokotów - wizualizacja

[2016] Jaśminowy Mokotów - wizualizacja (źródło)

Jaśminowy Mokotów - wizualizacja

[2016] Jaśminowy Mokotów - wizualizacja (źródło)

Jaśminowy Mokotów - wizualizacja

[2016] Jaśminowy Mokotów - wizualizacja (źródło)

Jaśminowy Mokotów - wizualizacja

[2016] Jaśminowy Mokotów - wizualizacja (źródło)

Green Mokotów

[2016] Green Mokotów (źródło)

Green Mokotów - etap I wizualizacja

[2016] Green Mokotów - etap I wizualizacja (źródło)

Green Mokotów - etap I wizualizacja

[2016] Green Mokotów - etap I wizualizacja (źródło)

Green Mokotów - etap II wizualizacja

[2016] Green Mokotów - etap II wizualizacja (źródło)

Green Mokotów - etap II wizualizacja

[2016] Green Mokotów - etap II wizualizacja (źródło)

Green Mokotów - etap V wizualizacja

[2016] Green Mokotów - etap V wizualizacja (źródło)

Green Mokotów - etap VI wizualizacja

[2016] Green Mokotów - etap VI wizualizacja (źródło)

Green Mokotów - etap I budowa

[2016] Green Mokotów - etap I budowa (źródło)

Green Mokotów - etap II budowa

[2016] Green Mokotów - etap II budowa (źródło)

Green Mokotów - etap III budowa

[2016] Green Mokotów - etap III budowa (źródło)

Green Mokotów - etap V budowa

[2016] Green Mokotów - etap V budowa (źródło)

Green Mokotów - etap I wizualizacja

[2016] Green Mokotów - etap I wizualizacja (źródło)

Ogrody Potoki

[2016] Ogrody Potoki (źródło)

Ogrody Potoki

[2016] Ogrody Potoki (źródło)

Ogrody Potoki

[2016] Ogrody Potoki (źródło)

Ogrody Potoki - budowa

[2016] Ogrody Potoki - budowa (źródło)

Ogrody Potoki - budowa

[2016] Ogrody Potoki - budowa (źródło)

Potoki Residence

[2016] Potoki Residence (źródło)

Potoki Residence

[2016] Potoki Residence (źródło)

Potoki Residence

[2016] Potoki Residence (źródło)

Potoki Residence

[2016] Potoki Residence (źródło)

Potoki Residence

[2016] Potoki Residence (źródło)

Osiedle Nova Królikarnia

[2017] Osiedle Nova Królikarnia (źródło)

Potoki Residence

[2017] Potoki Residence (źródło)

Potoki Residence

[2017] Potoki Residence (źródło)

Potoki Residence

[2017] Potoki Residence (źródło)

Potoki Residence

[2017] Potoki Residence (źródło)

Potoki Residence - wizualizacja

[2017] Potoki Residence - wizualizacja (źródło)

Potoki Residence

[2017] Potoki Residence (źródło)

Potoki Residence - wizualizacja

[2017] Potoki Residence - wizualizacja (źródło)

Potoki Residence

[2017] Potoki Residence (źródło)

Potoki Residence

[2017] Potoki Residence (źródło)

Potoki Residence

[2017] Potoki Residence (źródło)

Ville pod skocznią

[2017] Ville pod skocznią (źródło)

Ville pod skocznią - wizualizacja

[2017] Ville pod skocznią - wizualizacja (źródło)

Ville pod skocznią - wizualizacja

[2017] Ville pod skocznią - wizualizacja (źródło)

Ville pod skocznią - wizualizacja

[2017] Ville pod skocznią - wizualizacja (źródło)

Ville pod skocznią - wizualizacja

[2017] Ville pod skocznią - wizualizacja (źródło)

Jaśminowy Mokotów - wizualizacja

[2017] Jaśminowy Mokotów - wizualizacja (źródło)

Jaśminowy Mokotów - wizualizacja

[2017] Jaśminowy Mokotów - wizualizacja (źródło)

Jaśminowy Mokotów - budowa

[2017] Jaśminowy Mokotów - budowa (źródło)

Jaśminowy Mokotów - budowa

[2017] Jaśminowy Mokotów - budowa (źródło)

Jaśminowy Mokotów - budowa

[2017] Jaśminowy Mokotów - budowa (źródło)

Jaśminowy Mokotów - budowa

[2017] Jaśminowy Mokotów - budowa (źródło)

Jaśminowy Mokotów - budowa

[2017] Jaśminowy Mokotów - budowa (źródło)

Jaśminowy Mokotów - budowa

[2017] Jaśminowy Mokotów - budowa (źródło)

Jaśminowy Mokotów - numeracja

[2017] Jaśminowy Mokotów - numeracja (źródło)

Jaśminowy Mokotów - projekt wnętrz

[2017] Jaśminowy Mokotów - projekt wnętrz (źródło)

Jaśminowy Mokotów - wizualizacja

[2017] Jaśminowy Mokotów - wizualizacja (źródło)

Jaśminowy Mokotów - wizualizacja

[2017] Jaśminowy Mokotów - wizualizacja (źródło)

Jaśminowy Mokotów - budowa

[2017] Jaśminowy Mokotów - budowa (źródło)

Green Mokotów - etap VI wizualizacja

[2017] Green Mokotów - etap VI wizualizacja (źródło)

Green Mokotów - etap II wizualizacja

[2017] Green Mokotów - etap II wizualizacja (źródło)

Green Mokotów - etap II wizualizacja

[2017] Green Mokotów - etap II wizualizacja (źródło)

Green Mokotów - budowa

[2017] Green Mokotów - budowa (źródło)

Green Mokotów - budowa

[2017] Green Mokotów - budowa (źródło)

Green Mokotów - budowa

[2017] Green Mokotów - budowa (źródło)

Green Mokotów - budowa

[2017] Green Mokotów - budowa (źródło)

Green Mokotów - budowa

[2017] Green Mokotów - budowa (źródło)

Ogrody Potoki II

[2017] Ogrody Potoki II (źródło)

Ogrody Potoki

[2017] Ogrody Potoki (źródło)

Ogrody Potoki - plan zagospodarowania

[2017] Ogrody Potoki - plan zagospodarowania (źródło)

Ogrody Potoki

[2017] Ogrody Potoki (źródło)

Ogrody Potoki

[2017] Ogrody Potoki (źródło)

Ogrody Potoki II - budowa

[2017] Ogrody Potoki II - budowa (źródło)

Nova Królikarnia - wizualizacja

[2017] Nova Królikarnia - wizualizacja (źródło)

Nova Królikarnia - budowa

[2017] Nova Królikarnia - budowa (źródło)

Nova Królikarnia - budowa

[2017] Nova Królikarnia - budowa (źródło)

Nova Królikarnia - budowa

[2017] Nova Królikarnia - budowa (źródło)

Nova Królikarnia - biuro sprzedaży

[2017] Nova Królikarnia - biuro sprzedaży (źródło)

Nova Królikarnia - biuro sprzedaży

[2017] Nova Królikarnia - biuro sprzedaży (źródło)

Nova Królikarnia - budowa

[2017] Nova Królikarnia - budowa (źródło)

Zaktualizowano: 10 - 2017